OL er i gang

FOTO: Wikipedia

Nå er OL i gang. I år arrangeres det i Pyeongchang, Sør-Korea.

Norge konkurrer i disse grenene:

  • Hopp
  • Langrenn
  • Skiskyting
  • Freestyle ski
  • Snowboard
  • Skeleton
  • Kombinert
  • Ishockey
  • Aking
  • Skøyter
  • Curling

I disse grenene har Norge, mange gode utøvere med, som også kan bli betraktet som gullhåp. Dette er blant annet Johannes Høsflot Klæbo, Silje Nordendal, Marit Bjørgen, Johannes Thingnæs Bø, Daniel-André Tande,  Ingvild Flugstad Østberg og mange andre.

Er du interesert i å følge med? Her er programmet for OL 2018.

Langrenn

  • februar klokka 08.15 – Skiathlon 7,5 +7,5 km for kvinner
  • februar klokka 07.15 – Skiathlon 15+15 km for herrer
  • februar klokka 09.30 – Klassisk sprint for kvinner og herrer
  • februar klokka 07.30 – 10 km fri teknikk for kvinner
  • februar klokka 07.00 – 15 km fri teknikk for herrer
  • februar klokka 10.30 – Stafett 4×5 km for kvinner
  • februar klokka 07.15 – Stafett 4×10 km for herrer
  • februar klokka 09.00 – Lagsprint fri teknikk for kvinner og herrer
  • februar klokka 06.00 – 50 km klassisk fellesstart for herrer
  • februar klokka 07.15 – 30 km klassisk fellesstart klassisk for kvinner

Skiskyting

  • februar klokka 12.15 – 7,5 km sprint for kvinner
  • februar klokka 12.15 – 10 km sprint for herrer
  • februar klokka 11.10 – 10 km jaktstart for kvinner
  • februar klokka 13.00 – 12,5 km jaktstart for herrer
  • februar klokka 12.05 – 15 km for kvinner
  • februar klokka 12.00 – 20 km for herrer
  • februar klokka 12.15 – 12,5 km fellesstart for kvinner
  • februar klokka 12.15 – 15 km fellesstart for herrer
  • februar klokka 12.15 – Mixed-stafett 2×6 km + 2×7.5km for herrer og kvinner
  • februar klokka 12.15 – Stafett 4×6 km for kvinner
  • februar klokka 12.15 – Stafett 4×7,5 km for herrer

Hopp

  • februar klokka 13.35 – Normal bakke for herrer
  • februar klokka 13.50 – Normal bakke for kvinner
  • februar klokka 13.30 – Kvalifisering stor bakke for herrer
  • februar klokka 13.30 – Stor bakke for herrer
  • februar klokka 13.30 – Lagkonkurranse i stor bakke for herrer

Kombinert

  • februar klokka 07.00 – Normal bakke + 10 km for herrer
  • februar klokka 13.00 – Stor bakke + 10 km for herrer
  • februar klokka 08.30 – Stafett, stor bakke + 4×5 km for herrer

Alpint

  • februar klokka 03.00 – Utfor for herrer
  • februar klokka 02.15 – Storslalåm for kvinner
  • februar klokka 03.00 – Superkombinasjon for herrer
  • februar klokka 02.15 – Slalåm for kvinner
  • februar klokka 03.00 – Super-G for herrer
  • februar klokka 03.00 – Super-G for kvinner
  • februar klokka 02.15 – Storslalåm for herrer
  • februar klokka 03.00 – Utfor for kvinner
  • februar klokka 02.15 – Slalåm for herrer
  • februar klokka 03.00 – Superkombinasjon for kvinner
  • februar klokka 03.00 – Lagkonkurranse for herrer og kvinner

Ishockey

  • februar klokka 08.40 – Norge mot Sverige.
  • februar klokka 13.10 – Norge mot Finland.
  • februar klokka 04.10 – Norge mot Tyskland.

Aking

  • februar klokka 11.10 – Single for herrer
  • februar klokka 10.50 – Single for herrer
  • februar klokka 11.50 – Single for kvinner
  • februar klokka 11.30 – Single for kvinner
  • februar klokka 12.20 – Dobbel
  • februar klokka 13.30 – Stafett

Bob

  • februar klokka 12.05 – Toerbob for herrer
  • februar klokka 12.15 – Toerbob for herrer
  • februar klokka 12.50 – Toerbob for kvinner
  • februar klokka 12.40 – Toerbob for kvinner
  • februar klokka 01.30 – Firerbob for herrer
  • februar klokka 01.30 – Firerbob for herrer

Skeleton

  • februar klokka 02.00 – Herrer
  • februar klokka 01.30 – Herrer
  • februar klokka 12.20 – Kvinner
  • februar klokka 12.20 – Kvinner

Curling

  • februar klokka 01.05 og 12.04 – Norge – Finland og Norge – USA, mixed lag
  • februar klokka 01.05 – Norge – Kina, mixed lag.
  • februar – Semifinaler mixed lag.
  • februar – Finale og bronsefinale mixed lag.
  • februar klokka 12.05 – Norge – Japan (Herrer, Team Ulsrud)
  • februar klokka 06.05 – Norge – Canada (Herrer)
  • februar klokka 01.05 – Norge – Sør-Korea (Herrer)
  • februar klokka 06.05 – Norge – Sveits (Herrer)
  • februar klokka 01.05 og 12.05 – Norge – Danmark og Norge- USA (Herrer)
  • februar – Ingen norske kamper.
  • februar klokka 01.05 og 12.05 – Norge Storbritannia og Norge – Italia (Herrer)
  • februar klokka 06.05 – Norge – Sverige
  • februar klokka 12.05 – Semifinaler
  • februar klokka 07.35 – Bronsefinale
  • februar klokka 07.35 – Finale

Freestyle

  • februar klokka 02.00 – Kvalifisering kulekjøring for kvinner og herrer
  • februar klokka 11.30 – Kulekjøring for kvinner
  • februar klokka 11.30 – Kulekjøring for herrer
  • februar klokka 12.00 – Kvalifisering aerial for kvinner
  • februar klokka 12.00 – Aerial finale for kvinner
  • februar klokka 02.00 – Slopestyle for kvinner
  • februar klokka 12.00 – Kvalifisering aerial for herrer
  • februar klokka 02.00 – Slopestyle for herrer
  • februar klokka 12.00 – Aerial finale for herrer
  • februar klokka 02.00 – Kvalifisering halfpipe for kvinner
  • februar klokka 02.30 – Halfpipe finale for kvinner
  • februar klokka 02.30 – Kvalifisering halfpipe for herrer
  • februar klokka 03.30 – Ski Cross for herrer
  • februar klokka 03.30 – Halfpipe finale for herrer
  • februar klokka 03.30 – Ski Cross for kvinner

Snowboard

  • februar klokka 02.00 – Kvalifisering slopestyle for herrer
  • februar klokka 02.00 – Slopestyle finale for herrer
  • februar klokka 02.00 – Kvalifisering slopestyle for kvinner
  • februar klokka 02.00 – Slopestyle finale for kvinner
  • februar klokka 05.30 – Kvalifisering halfpipe for kvinner
  • februar klokka 02.00 – Finale halfpipe for kvinner
  • februar klokka 02.00 – Kvalifisering halfpipe for herrer
  • februar klokka 02.00 – Boardercross for herrer
  • februar klokka 02.30 – Finale halfpipe for herrer
  • februar klokka 02.00 – Boardercross for kvinner
  • februar klokka 01.30 – Kvalifisering Big Air for kvinner
  • februar klokka 01.30 – Kvalifisering Big Air for herrer
  • februar klokka 04.00 – Kvalifisering parallellstorslalåm for kvinner og herrer
  • februar klokka 02.00 – Finale Big Air for kvinner
  • februar klokka 01.30 – Finale Big Air for herrer
  • februar klokka 04.00 – Finale parallellstorslalåm for kvinner og herrer

Skøyter

  • februar klokka 12.00–3000 meter for kvinner
  • februar klokka 08.00–5000 meter for herrer
  • februar klokka 13.30–1500 meter for kvinner
  • februar klokka 12.00–1500 meter for herrer
  • februar klokka 11.00–1000 meter for kvinner
  • februar klokka 12.00–10.000 meter for herrer
  • februar klokka 12.00–5000 meter for kvinner
  • februar klokka 12.00–Kvalifisering lagkonkurranse herrer
  • februar klokka 12.00–500 meter for kvinner
  • februar klokka 12.00–Lagkonkurranse Kvalifisering–Kvinner,
  • februar klokka 12.00–500 meter for herrer
  • februar klokka 12.00–Finale lagkonkurranse kvinner og herrer
  • februar klokka 11.00–1000 meter for herrer
  • februar klokka 12.00–Fellesstart for kvinner og herrer

Kortbaneløp

  • februar klokka 11:00–1500 meter finale for herrer, 500 meter kvalifisering for kvinner, 3000 meter kvalifisering stafett for kvinner
  • februar klokka 11:00–500 meter finale for kvinner, 1000 meter kvalifisering for herrer, 5000 meter kvalifisering stafett for hetter
  • februar klokka 11:00–1500 meter finale for kvinner, 1000 meter finale for herrer
  • februar klokka 11:00–1000 meter kvalifisering for kvinner, 500 meter kvalifisering for herrer, 3000 meter finale stafett for kvinner
  • februar klokka 11:00–500 meter finale for herrer, 1000 meter finale for kvinner, 5000 meter finale stafett for herrer

Kunstløp

  • februar klokka 02.00–Lag kortprogram for herrer, kortprogram for par
  • februar klokka 02.00–Lag isdans kortprogram, kortprogram for kvinner, Free Skating for par
  • februar klokka 02.00–Lag Free Skating for herrer, lag Free Skating for kvinner, lag isdans Free Dance
  • februar klokka 02.00–Kortprogram for par
  • februar klokka 02.30–Free Skating for par
  • februar klokka 02.00–Kortprogram for herrer
  • februar klokka 02.00–Free Skating for herrer
  • februar klokka 02.00–Isdans Free Dance
  • februar klokka 02.00–Isdans Free Dance
  • februar klokka 02.00–Kortprogram for kvinner
  • februar klokka 02.00–Free Skating for kvinner
  • februar klokka 01.30–Galla

Laget av: Kajsa og Maiken

 

Kilder:

https://www.dagbladet.no/sport/program-for-ol-i-pyeongchang-2018/68856908

 

 

Powered by Nettpublish | Designed by: Databasehuset | Thanks to service